Co způsobuje nedostatek látek v těle

Po dosažení určitého věku máme téměř všichni nedostatek některých látek v těle. Určité příznaky odhalují, co nám chybí. Zdraví je základním předpokladem vyrovnaného a úspěšného života, spokojenosti a radosti. Zdraví se nedá koupit ani nikde sehnat, zdraví si musíme hýčkat. Naše tělo se nám mnohonásobně odmění, pokud mu dáme, co potřebuje. (více)
21.09.2013 23:49:23 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz

Řídit si svůj život

Špatný zrak, slabý sluch, jizvy, vrásky, bolesti kloubů, sexuální nerovnováha a další problémy? Proč s tím žít? Existuje systém, který pomáhá lidem na celém světě. Do 10 dnů se lidé učí samostatně zlepšit svoji tělesnou kondici bez léků nebo vnějšího zásahu. Samo uzdravení je možné tím, že se odstraní příčina, tělo se uzdravuje bez cizí pomoci.

Kdo to vymyslel a jak to funguje?

(více)
26.05.2013 01:49:33 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz

Co se skrývá pod slupkou

Za optimální, co se výživy týče, se považuje strava blízká stravě středomořské, tedy Řecko, jih Itálie a Francie. Jde o stravu ideálně „smíšenou“, s vysokým podílem čerstvé zeleniny, ovoce, obilovin a luštěnin. Konzumace tuků živočišného původu je nízká, převažuje konzumace rostlinných olejů v čele s kvalitním olivovým. Maso není na denním jídelníčku, žádné hovězí či vepřové.
Realizovat v našich podmínkách takový jídelníček není zcela jednoduché z celkem známých důvodů. Během roku je jen omezený dostatek čerstvé zeleniny a ovoce, nemáme ve zvyku konzumovat jehněčí a skopové maso a ani mořské ryby. Kvalita je nízká a cena vysoká.
(více)
07.05.2013 16:30:59 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz

Diety – módní vlivy

Diety jsou v dnešní době naprostý trend. Chceme být štíhlí a krásní, svalnatí…zkrátka dokonalí.
Důvod je v podstatě jediný – degenerace organismu. Degenerace je jedním z největších problémů dnešní doby.
Přibývá nemocnic, doktorů, neustále se zdokonalují technologie, výzkumy, geometrickou řadou přibývá léků, ale nemocných přesto neubývá, ba naopak! Zdá se to nelogické. Jak je to možné? (více)
31.03.2013 00:00:00 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz

Pohyb a víra

Chceme být zdraví a fit a chceme být především štíhlí, chceme dobře vypadat. Dnešní doba žádá schopné a dobře vypadající jedince reprezentující společnost. Někteří se rychle přizpůsobili a ti druzí mají smůlu.

Stále se mluví o nutnosti pohybu jako nezbytném doplňku k vytoužené postavě.

Chceme začít, ale většinou to odkládáme. Ještě ne, nemám tolik času, jsem unavený, určitě začnu příští týden a tak se to opakuje pořád dokola, až uběhne dlouhý čas a my stále nic neděláme.
Ale zlobíme se na sebe, nejsme spokojeni. To je ovšem úplně zbytečné, k ničemu to nevede.

Lepší je se zamyslet a pak konat. Vše vychází z toho, že chceme prostě moc. Je to jako s jazyky. Chceme je umět, průzkumy to prokazují, ale nějak pořád nemůžeme začít.

Proč? (více)
14.11.2012 23:24:53 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz

Popelnice ozdobená šperky

Civilizovaní lidé nejraději stolují u upravených stolů s honosným nádobím, vybraným jídlem a nejlepším pitím.

Na odiv se vystavuje luxusní oblečení a šperky, které mnohdy zdobí nevábnou pokožku.

No, a když pomyslíme, co je uvnitř toho všeho?.......

Kdo by v takové společnosti pomyslel na něco tak špinavého, jako jsou střeva. Patří vůbec tento nechutný kus k našemu tělu? (více)
05.10.2012 22:04:35 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz

Zase jí (ho) bolí hlava....

Migréna není jen prostá bolest hlavy, jak se často lidé mylně domnívají. Migréna je neurologickým onemocněním a bolest hlavy je jedním ze symptomů. Lidé často zaměňují „bolest hlavy“ s migrénou, ale mezi tím je velký rozdíl.
Záchvat migrény zasahuje celý organismus a dokáže pěkně potrápit postiženou osobu. Ten, kdo nikdy nezažil záchvat migrény, nemůže tušit, jak krutá je. (více)
10.07.2012 00:07:34 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz

Z obézního normálním - z nešťastného šťastným...

Každý člověk by chtěl být zdravý a dobře vypadat. Proč je ale mezi námi tolik obézních a nešťastných?

Protože mezi sny a skutečností je propastný rozdíl. Ne nadarmo se říká: „Cesta od dobrého rozhodnutí k činu je ta nejdelší.“ (více)
08.07.2012 22:19:00 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz