« Úvod | Diety – módní vlivy »

Dochutit si svoji porci úspěchu

Člověk nesoucí svůj sen je jako chodící světlo, prozařuje celou bytost. Takového člověka snad ani nejde přehlédnout. Směřuje pevně a směle k cíli, těší se z každého dne. Ne každý to umí. Proč?
Jsou tři skupiny lidí.

První jsou silní jedinci, svoje sny si nedají nikým ukrást a nenechají se zviklat. Těch je méně.

Druhá skupina také jde za svým cílem, ale přeci jen se tu a tam nechávají zviklat ostatními.

Třetí skupina lidí ani nemá žádný cíl, nikam nesměřuje, o nic neusiluje. Jsou to buď spokojení lidé bez ambic, nebo ti, kteří nemají dost odvahy, pracovitosti, zodpovědnosti. Zato plnou pusu řečí. Možná, že v životě neuspěli a dávají to za vinu celému světu, jen ne sobě. Neměli bychom žádné Edisony, Einsteiny, Newtony a další, kdyby to po prvním neúspěchu vzdali a zahořkli.

Člověk nesmí dopustit, aby mu druzí kradli jeho sen.

Stačí si představit situaci, že jsme okrádáni. Člověk by nezůstal v klidu, začal by svůj majetek bránit.

Se sny je to stejné, i když to nezdá jen proto, že nejsou hmotné. Sen si můžeme zhmotnit v sobě, hýčkat si ho, starat se o něj, nenecháme si ho krást nebo hanit. Jak se člověk cítí při tom, když mu někdo krade tašku s notebookem, mobil nebo peníze, tak se má cítit, když mu někdo krade sen.

Na světě je tolik nepřejícných lidí, kteří do nás vkládají pochybnosti. Je třeba naučit se nosit v sobě sen jako implantát. Obranný mechanismus pro případ pochybností. Nejsou všichni nepřejícní.

Jsou ještě jiné tři skupiny lidí.

První skupina jsou ti, kteří nám věří, podporují nás, ze srdce fandí, ale těch je bohužel velmi málo.

Další skupina jsou lidé, kteří nám také věří, ale zároveň mají strach, že to nedopadne dobře, mají obavy. Těm je třeba dát najevo, že si vážíte jejich starostí, ale nejsou vůbec na místě.

Třetí skupina je speciální a ta nejpočetnější. Jsou to škarohlídi, závistivci, zahořklí pomlouvači, věční kritici, zakomplexovaní chudáci, ignoranti, falešní chudáčci, posměváčci, prostě „negáči“

S tou se dá těžko vyjít, něco jim vysvětlovat je ztráta času. Občas takové lidi posloucháme, necháme se ovlivnit. Jsme v klidu, když nám kradou sen se slovy: „Ty hlupáku!“ Proč být hlupákem?

Nechte je v klidu „blafat“. Pusťte to druhým uchem ven a nic si nepřipouštějte, věnujte se své činnosti, na které opravdu záleží. Tak se posunete zase dál, necháte škarohlídy za sebou. To na ně také platí. Potřebují provokovat, ale bez vhodného protějšku to jde těžko. Půjdou o dům dál.

Říkám s oblibou: „Všechno je jinak.“ Je chybou dělat si hlavu z negativních lidí. Takoví tu byli, jsou a budou, dokud bude fungovat svět a lidé. I ti negativní nám ale můžou něco dát, pokud se člověk umí zamyslet a mohou nás naopak velmi posunout, pokud se to naučíme.

Poslední dobou mám pocit, že přitahuji škarohlídy jako magnet. Občas je to těžké. Je rozdíl, když se jedná o cizí osobu nebo člověka, kterého dobře znáte. Člověk má dvě možnosti. Zbláznit se z toho nebo se naučit to zpracovat a vzít to jako fakt. Některé lidi nepředěláte. Asi to tak má být, říkám si. Někdy to je tvrdá lekce a krutá životní zkušenost, ale když člověk obstojí, posílí ho to.

Neuměla jsem se vyrovnat s negativními lidmi, trápila jsem se. Ale jsem bojovník a zbláznit se nehodlám. Nelze zavírat oči a dělat mrtvého brouka. Naučila jsem se být člověkem, který si stojí za svým, nedá se srazit. A lidé nejsou hloupí, poznají silného hráče. Někteří vás nebudou mít v lásce, pomluví, s tím nejde nic dělat. Člověku pomůže, když se s tím smíří.

Mějte rádi i ty, kdo vám nepřejí, pomluví vás, budou házet klacky pod nohy. Naopak se od nich něco naučte a hlavně, pokud si opravdu půjdete za svým cílem, nakonec ho dosáhnete a tím jim zavřete pusu. Jen tím, že jim ukážete, že na vás nemůžou. Vaše výsledky jim způsobí, že ztratí slova, budou muset jít o dům dál a tiše vám budou závidět. Ale t už je jejich problém.

Kolik bylo nepochopených, kolik odmítnutých, kolik muselo snést výsměch a urážky a přesto se nevzdali a dosáhli velkých úspěchů. Dokázali jít za svým snem, ukázali světu, že to jde.

Když na vás lidé hází rajčata, udělejte si z nich kečup a dochuťte jím svoji porci úspěchu. Jak praví legendární výrok Franka Sinatry: „Nejlepší pomstou je masivní úspěch!“

A všechno je jinak
Na vzhledu záleží?
Tichý Mojžíš
08.04.2013 21:49:19 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se