« Úvod | Proč si nerozumíme »

Diety – módní vlivy

Diety jsou v dnešní době naprostý trend. Chceme být štíhlí a krásní, svalnatí…zkrátka dokonalí.
Důvod je v podstatě jediný – degenerace organismu. Degenerace je jedním z největších problémů dnešní doby.
Přibývá nemocnic, doktorů, neustále se zdokonalují technologie, výzkumy, geometrickou řadou přibývá léků, ale nemocných přesto neubývá, ba naopak! Zdá se to nelogické. Jak je to možné?


Ve Spojených státech, baště farmaceutického průmyslu, od konce první světové války změnili zátěžové tabulky pro přijímání branců vojenské služby už čtyřikrát, protože zjistili, že podle původních tabulek by nebylo na vojnu odvedeno ani padesát procent branců.

A tak přišly diety. Vkradly se tiše a nenápadně jako mráz, o kterém nikdo neví, odkud přišel, ale každý cítí, že tu je.

Diety mají i svou politickou stránku. Když byly přebytky masa, vajec, objevily se doporučení na masové či vaječné diety, při přebytcích mléka zase jogurtové, tvarohové, kysané. Nakonec začaly prosakovat diety ze zámoří. Šunková a rajčatová a tak podobně. Vyšlo by to na hromadu knih.

Možná si málokdo stále uvědomuje, jak jsme ovládání a manipulováni. Ovšem ovládat se nenechá člověk, který má v pořádku duševní stránku, zkrátka má uspořádané priority života a ví, co chce a co rozhodně nechce.

Myslíte, že státu, lékařům, farmaceutům a dalším společnostem nějak záleží na vašem zdraví? Rozhodně ne! Chtějí jen vydělat, jako všichni, jeden velký byznys!! Kdo to nepochopí, těžko mu radit. O svoje zdraví se musí starat každý sám, je to jeho vlastnictví, které je povinen udržovat.

Možná bychom se mohli poučit od pradávných civilizací. Aztékové nebo Mayové - byli neskutečně zdraví, vůbec neměli nemocnice, léky, jen to, co jim dala příroda. Byli mnohem čistotnější, než jsme my dnes. Mezitím, co v celé Evropě v důsledku zcela nevyhovujících podmínek, propukal mor a lidé hromadě umírali, Aztékové byli na vrcholu. Hromadně začali umírat také. Potom, co je nakazili dobyvační a nenasytní Španělé. Nevyhynuli díky válkám nebo hlady, ale díky nemocem.

Další články autora
Úcta k životu a sobě samému
20 nejzdravějších nápojů
Jak odstranit vodu z těla
Umeboshi - postaví na nohy, léčí překyselení
31.03.2013 00:00:00 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se