« Úvod | Václav Thám »

Pohyb a víra

Chceme být zdraví a fit a chceme být především štíhlí, chceme dobře vypadat. Dnešní doba žádá schopné a dobře vypadající jedince reprezentující společnost. Někteří se rychle přizpůsobili a ti druzí mají smůlu.

Stále se mluví o nutnosti pohybu jako nezbytném doplňku k vytoužené postavě.

Chceme začít, ale většinou to odkládáme. Ještě ne, nemám tolik času, jsem unavený, určitě začnu příští týden a tak se to opakuje pořád dokola, až uběhne dlouhý čas a my stále nic neděláme.
Ale zlobíme se na sebe, nejsme spokojeni. To je ovšem úplně zbytečné, k ničemu to nevede.

Lepší je se zamyslet a pak konat. Vše vychází z toho, že chceme prostě moc. Je to jako s jazyky. Chceme je umět, průzkumy to prokazují, ale nějak pořád nemůžeme začít.

Proč?
Protože chceme vše hned a nejlépe najednou, ale jazyky, to je velká dřina. Stačí denně chvilka, ovšem pravidelnost a vytrvalost je tu důležitá. Je to dávno dokázáno a nikdo už to nezmění.

Stejně tak je to s pohybem. Chce to začít, ale nestanovit si velký cíl. Není důležité uběhnout deset kilometrů, udělat sto kliků nebo tak podobně, stačí krátké cvičení každý den, tak 15 až 20 minut.

A v čem to je?

V pravidelnosti a vytrvalosti
V maličkostech každého dne
V sebelásce, úctě a pokoře
Ve víře a pochopení


Pokud někdo ani nevěří tomu, co dělá, pokud to dělá nerad, pokud nevěří sám sobě a nemá cíl, pak je to špatně. Tam nepomůže žádná posilovna ani hodiny aerobiku. Je to v něčem jiném. V čem?

Na to musí přijít každý sám.

Pokud se žena bojí, že po kousku dortu přibere tři kila, pak je přibere. Jak je to možné? Je to v ní, v jejím myšlení. Pokud si ale věříme, že to zvládneme, s postavou, s jazyky nebo s něčím jiným, pak to pravděpodobně zvládneme.

Myslete si, že jste krásní a úspěšní a věřte, že budete krásní a úspěšní!

I když…někdy je lepší moc nemyslet.

Jiné články

Fenomén káva
Stále se přejídáme
Kde je pravda?
14.11.2012 23:24:53 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz
<< úvod