« Úvod | Nevyměňuj staré známé ... »

Z obézního normálním - z nešťastného šťastným...

Každý člověk by chtěl být zdravý a dobře vypadat. Proč je ale mezi námi tolik obézních a nešťastných?

Protože mezi sny a skutečností je propastný rozdíl. Ne nadarmo se říká: „Cesta od dobrého rozhodnutí k činu je ta nejdelší.“
Úspěšnost, jestli se člověku podaří uskutečnit svůj sen, a ten se nemusí týkat jen postavy, závisí do velké míry na motivaci jedince, schopnosti jít si za svým snem i přes překážky. Ale závisí to do velké míry také na tom, jak moc si člověk uvědomuje sám sebe a jak se mu vede napravovat bludy života.

Jen málokomu se podaří dojít až do konce, ale také vytrvat! To je těžší. Přeci jen se mírně zvyšuje počet lidí, kteří už jsou schopni si uvědomit tyto věci, jsou schopni pracovat dobře s informacemi a vidět věci v souvislostech. Ale pořád je jich hodně málo.

Především však záleží na tom, jak moc chceme pro sebe něco udělat, jak moc chceme prožít plnohodnotný a pěkný život místo stresů, nemocí, zbytečných mindráků a nepřijetí.

Výzkumy posledních let dokazují, že neklamným ukazatelem toho, zda se rozhodně člověk zdravě jíst a cvičit není ani tak jeho fyzická kondice či váha, ale touha po sebe přijetí.

MŮŽEŠ MÍT, COKOLI CHCEŠ, POKUD PO TOM TOUŽÍŠ DOSTATEČNĚ ZOUFALE. TVÁ TOUHA MUSÍ BÝT TAK MOCNÁ, ŽE PRORAZÍ KŮŽÍ A SPOJÍ SE S ENERGIÍ, JEŽ STVOŘILA SVĚT. SHEILA GRAHAMOVÁ


Další články autorky

Na geny jsme příliš krátcí

Jídlo jako lék

Medicína a kontinenty

Homo homini lupus - člověk člověku vlkem
08.07.2012 22:19:00 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz
<< úvod