« Úvod | Porozumění »

Boží mlýny

Podle nedávné ankety je 46 procent Američanů přesvědčeno, že lidi stvořil Bůh. Ukázal to nejnovější průzkum Gallupova ústavu. Dlouhodobá analýza ukazuje i na to, že po 30 let zůstávají Američané pevni ve svém přesvědčení o tom, že evoluce neexistuje.
Občas zapínám po ránu rádio, hlavně když se dětem nechce z postele, pak se nějaká svižná písnička hodí.

Syn přelaďuje rádio na svoje stanice a dcera zase na ty svoje oblíbené.

Ne všechny stanice se mi líbí. Ne všechny jsem ochotna poslouchat. Volím raději ty seriozní, kde je kultura projevu, kde jsou vhodné debaty a zajímaví hosté.

Nemám naopak moc ráda, když lidé v rádiu mluvit neumí. Ještě snad horší je zesměšňování a takový ten rádoby humor, který je spíše k pláči. To je vůbec poslední dobu nějaká móda. Všemu se hloupě smát, vést dvojsmyslné řeči, zesměšňovat všechno a všechny.

Tohle když se děje v hospodě na nádraží, no tak to se člověk nemůže divit. Tam to asi patří. Ale pokud se to děje v televizi, v rádiu nebo když zapnete počítač, tak to je velmi smutné a trapné.

Dnes ráno si dělali srandu z toho, kolik Američanů věří na stvoření světa. Znechutilo mne to. Jak se tomu může někdo smát. Takovým, ale i jiným věcem.

Zesměšňovat lidi, jejich práci, díla, názory, zesměšňovat Boha, to je opravdu ostuda. Ale všeho do času. Věřím na Boží mlýny. Melou pomalu, ale jistě a na každého jednou dojde.

Jednou bude pozdě na všechna pardon a kdyby. Už to nikoho nebude zajímat.

Nikdo se nevyhne konfrontaci s Bohem, ať si o tom nyní myslí, co chce. Nikdo se ale zcela jistě nevyhne konfrontaci se sebou samým. To je ještě horší.

Jiný článek autorky
Svět chce být klamán
07.06.2012 11:50:05 | Autor: pozorovatel | stálý odkaz
<< úvod

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se